IMPOTENCE – PŘÍČINY, DIAGNÓZA A LÉČBA

Odhaduje se, že impotence postihuje každého druhého muže nad 40 let. Douglas Whitehead, urolog z New Yorku, říká: „Je to skutečná tragédie, že 90 % těchto mužů zbytečně trpí.“

Impotence nebo erektilní dysfunkce je neschopnost dosáhnout nebo udržet erekci, která narušuje sexuální aktivitu a bezpečí. Impotence se liší od jiných sexuálních problémů, jako je snížená sexuální touha nebo ztráta libida, předčasná nebo rychlá ejakulace, zpožděná ejakulace, nedostatek ejakulace, biologická porucha. Impotence je nejčastější nemoc, která se vyskytuje u starších mužů nad 65 let a ovlivňuje jejich vztahy s partnerkou, rodinou, v práci a sociálním prostředím. Existuje několik faktorů, proč impotence může propuknout i u mladších mužů, jako je kouření, nadměrná konzumace alkoholu, vysoká hladina cholesterolu, užívání některých léků, obezita nebo nedostatek aktivity.

PŘÍČINY EREKTYLNÍ DYSFUNKCE

Zde najdete všechny informace o mužských tabletách na potenci!

Ať už máte problémy s erekcí nebo chcete jen zlepšit sexuální výkon, nebo překvapit svého partnera novou výdrží a silou, ve většině případů se dostanete na tablety potence. Impotence tj. erektilní dysfunkce může být způsobena několika faktory:

 • Psychologické
 • Cévní
 • Onemocnění prostaty
 • Neorologické
 • Hormonální
 • Užívání léků

Vědecké studie ukázaly, že u téměř 85 % byla impotence způsobena fyzickými faktory. Tento druh zdravotních problémů: neschopnost normálního průtoku krve krevními cévami nebo prostaty je mnohem běžnější ve srovnání s psychologickými příčinami. Dalších 15% erektylní dysfunkce je způsobeno psychologickými příčinami a v některých případech je to kombinace fyzických a psychologických příčin.

Nejčastější příčiny impotence, které vyžadují léčbu nebo zmírnění příznaků pomocí tablet potence, mohou být:

1. Cukrovka

Muži trpící cukrovkou mají zvýšené riziko rozvoje impotence, tj. erektylní dysfunkce. Problémy s krevními cévami a poškození nervů jsou běžné komplikace vznikající při cukrovce. Poškozené nervy a penilní krevní cévy mohou způsobit impotenci. Diabetes je také spojen s onemocněním srdce a chronickým onemocněním ledvin, což může být také rizikovým faktorem erektilní dysfunkce. Pokud byla erektilní dysfunkce způsobena cukrovkou, lékaři silně doporučují užívat tablety potence s přírodním vzorcem (např. REGEN50 STRONG ™).

2. Obezita

Obezita zvyšuje riziko cukrovky, srdečních chorob a impotence. Udělejte si čas na sebe a své zdraví. Poraďte se s odborníkem na výživu, vytvořte nový dietní program a začněte cvičit, abyste snížili váhu.

3. Porucha metabolismu

Porucha metabolismu se týká různých typů zdravotního stavu, který zahrnuje obezitu a viscerální tuk, tvorbu cholesterolu a triglyceridů s vysokým krevním tlakem a inzulínovou rezistencí. Metabolický syndrom je hlavním rizikovým faktorem, který může způsobit impotenci, tj. impotence u mužů starších 50 let.

4. Benigní hyperplazie prostaty (BPH)

Benigní prostatická hyperplázie je nemaligní přerůstání buněk prostaty, také nazývané „zvětšení prostaty“. BHP je nejčastějším onemocněním starších mužů a postihuje 80 % mužů nad 40 let a dokonce 95 % mužů starších než 80 let. Toto onemocnění, resp. léky používané k léčbě tohoto onemocnění, mohou způsobit impotenci, tj. erektilní dysfunkci. V tomto případě je vhodné dlouhodobou léčbu impotence pomocí tablet s přirozenou účinností, aby se zabránilo kontraindikacím pro užívání léků BHP.

5. Neurogenní onemocnění

Nemoci ovlivňující centrální nervový systém mohou způsobit impotenci, tj. erektilní dysfunkci. Na vrcholu seznamu jsou Parkinsonova choroba, roztroušená skleróza nebo mrtvice. Také v tomto případě se doporučuje dlouhodobě léčit impotenci s bylinnými tabletami potence, které nebudou mít žádné kontraindikace léky na parkinsonovu chorobu, roztroušenou sklerózu atd.

6. Endokrinní choroby a hormonální poruchy

Impotence je často způsobena endokrinními chorobami, jako je diabetes, onemocnění štítné žlázy, obezita a osteoporóza. Nízký hladina testosteronu u mužů může vést k erektilní dysfunkci, což se může stát 5 % případů. Obecně platí, že nízké hladiny testosteronu pravděpodobněji snižují sexuální touhu (libido) než způsobují impotenci. Poruchy hypofýzy způsobené vysokými hladinami hormonu prolaktinu mohou také vést k impotenci, tj. erektilní dysfunkci. Obvykle se doporučuje, aby REGEN50 STRONG ™ „normalizoval“ úroveň libida.

7. Fyzická trauma a zranění

Poranění míchy a trauma pánve, jako je zlomenina pánve, může způsobit poškození nervů, které vede k impotenci. Impotenci mohou způsobit i další případy poranění páteře, páteřních nádorů, spina bifida a dětské obrny. Doporučuje se léčba tabletami s potencí (např. Inhibitory PDE5), ale pod dohledem a konzultací s lékařem.

8. Chirurgie

Operace rakoviny prostaty (radikální prostatektomie) může poškodit nervy zodpovědné za erekci. Chirurgické ošetření může snížit riziko impotence. Radiační terapie rakoviny prostaty může vést k erektilní dysfunkci. V těchto případech je pravděpodobné, že tablety potence nebudou fungovat a bude vyžadován chirurgický zákrok. Doporučuje se však léčba tabletami potence (např. Inhibitory PDE5), ale pod dohledem a konzultací s lékařem.

9. Různé léky

Mnoho z těchto léků může způsobit impotenci. Některé z těchto léků mohou být:

 • na vysoký tlak, diuretika, beta-blokátory, blokátory vápníkových kanálů,
 • na srdeční choroby, cholesterol,
 • k léčbě benigní hyperplazie prostaty,
 • k léčbě deprese, bipolární poruchy, antidepresiv,
 • k léčbě chronických žaludečních chorob a zažívacích potíží,
 • k léčbě hormonálních poruch,
 • chemoterapie.

V případě, že užíváte některý z uvedených léků nebo jiných léků, před použitím jakýchkoli tablet na potenci k léčbě impotence vám doporučujeme, abyste se poradili se svým lékařem a neučinili žádné kroky bez dozoru svého lékaře. Zejména pokud jde o kombinaci tablet potence obsahujících inhibitory PDE5 a léky na srdeční onemocnění. V těchto případech se však doporučuje používat tablety potence obsahující pouze bylinky, vitamíny a minerály, protože jsou neškodné a účinné.

10. Psychologické příčiny

Psychologické příčiny, jako je úzkost, mají emocionální a psychologické důsledky, které mohou vést k impotenci. Výše uvedené příčiny jsou jedním z nejčastějších faktorů, které vedou k impotenci, kterou lze léčit užíváním tablet s potencí. Stres, i ve své nejjednodušší formě, může ovlivnit pravidelnou sexuální funkci člověka. Deprese může snížit sexuální touhu (libido), což vede k impotenci. Problémy s partnerem často souvisí s impotencí. Když impotence byla způsobena psychologickým faktorem, tablety potence se ukázaly jako velmi dobré řešení, ale pro trvalé vyřešení erektilních problémů je stále nutné odstranit příčinu, nikoli důsledek.

léčbě impotence

Přečtěte si více o diagnostice a léčbě impotence